SPŽ » REDAKCE
CZ

 
   ZPĚT
 
 

REDAKCE


Stránky přátel železnic (SPŽ) vznikly roku 1996 na půdě Dopravní fakulty Jana Pernera v Pardubicích jako volné sdružení jejich studentů a absolventů, které spojuje společný zájem o historii, současnost i budoucnost železnice a městské hromadné dopravy nejen u nás, ale i v zahraničí. Časem se kolektiv tvůrců rozrostl o přispěvatele mnoha generací z několika zemí Evropy.

Provozovatelem těchto stránek je občanské sdružení Spolek přátel železnic.

Chtěli bychom na těchto Stránkách nabídnout všem lidem podobných zájmů informace o historii, technických novinkách, aktuálním dění i každodenním provozu na kolejích u nás i v zahraničí, fotografie, tipy na zajímavé akce a další zajímavosti o železnici a MHD.

Vaše případné připomínky adresujte v případě článků přímo jejich autorům (na e‑mailové adresy pod jednotlivými příspěvky), kteří jsou odpovědní za původnost a obsahovou správnost příspěvků, nebo na e‑mail redakce SPŽ (redakce@spz.logout.cz). Ostatní připomínky, nabídky spolupráce nebo zajímavé ověřené informace do rubriky "Novinky" taktéž na adresu redakce, případně přímo jednotlivým redaktorům.

UPOZORNĚNÍ !!!

Veškeré fotografie, texty a ostatní údaje jsou duševním vlastnictvím autorů (u neoznačených textů redakce) a jejich další šíření je povoleno jen s jejich výslovným souhlasem, při respektování zásad zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon).

REDAKTOŘI


Jméno Přijmení Poznámky E-mail
Daniel BRABENEC   d.brabenec@centrum.cz
Petr NOHEL   petr.nohel@centrum.cz
Jan PALÁN   jan.palan@seznam.cz
Petr POLÁK   petr_polak@cmail.cz
Petr ŠTEFEK   stefo@centrum.cz

TECHNICKÁ PODPORA

Jméno Příjmení Poznámky E-mail
Pavel PROCHÁZKA správce serveru, webmaster pp@logout.cz

PŘEKLADY

angličtina:
Benjamin Gravisse, Hana Stránská, Petr Štefek, Ernst van Gulden 
29. 1. 2022 © SPŽ 2022 Verze 1.3