SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Září 2008

Zkoušky polské lokomotivy 3E/1 ve Velimi
Mezi vozidla, která bylo možné spatřit při zkušebních jízdách na železničním okruhu Zkušebního centra Velim, se letos zařadila také polská elektrická lokomotiva typu 3E/1 (u PKP řada ET21). Zástupce této řady, lokomotiva 3E/1-76 (vyrobena lokomotivkou Pafawag v roce 1971) polského dopravce PCC Rail dorazila do Velimi dne 16. září 2008 jako nečinná. Následující den odpoledne proběhla instalace měřicích zařízení na lokomotivě, která tak byla připravena pro zkušební jízdy na velkém okruhu, který byl pro tento účel rezervován na 18. září od 6 do 18 hodin.
Během jízd lokomotivy probíhaly v uvedený den měření elektromagnetické kompatibility (EMC), tj. vlivu na zabezpečovací zařízení a sdělovací síť. Jednalo se přitom jak o jízdy samostatné lokomotivy, tak o jízdy se zátěží, která byla tvořena různým počtem prázdných dvounápravových nákladních vozů řady Kils ČD Cargo. Poté ještě následovaly zkoušky rušení radiového příjmu.
Na snímku pořízeném 18. září 2008 je zachycena lokomotiva 3E/1-76 během zkoušek EMC na velkém okruhu Zkušebního centra Velim.
Text a foto Petr Štefek
 
 
 
 
22. 8. 2019 © SPŽ 0 Verze 1.3