SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Duben 2009

Přepravy kolejnic z Polska do Rakouska
V březnu letošního roku byly zahájeny pravidelné přepravy kolejnic z Polska do Rakouska v režii soukromých dopravců. Jedná se o kolejnice délky 30 m z produkce železáren ArcelorMittal Poland Dąbrowa Górnicza, které jsou dopravovány pro příjemce ÖBB-Infrastruktur Bau AG do různých stanic v Rakousku. Ucelené vlaky jsou sestaveny z plošinových vozů, přičemž kolejnice jsou s ohledem na svou délku sedlově naloženy vždy na dvou vozech.
Přepravy probíhají v trase Dąbrowa Górnicza Towarowa – Zebrzydowice / Petrovice u Karviné – Břeclav / Bernhardsthal – cílová stanice v Rakousku a podílí se na nich polský dopravce CTL Logistics, český BF Logistics (BFL) a rakouský RTS Rail Transport Service (RTS). V pohraniční stanici Břeclav je tak možné se běžně setkat s různými vozidly z parku RTS, mj. i se stroji řady 1216 (viz První dodávka lokomotiv řady 1216 pro soukromého dopravce).
Na snímku pořízeném 2. dubna 2009 je zdokumentována lokomotiva 1216.901 RTS ve stanici Břeclav po převzetí vlaku s kolejnicemi od dopravce BFL.
Text Petr Štefek, foto Jakub Šmarda
 
 
 
 
19. 9. 2020 © SPŽ 0 Verze 1.3