SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Leden 2011

BF Logistics přepravuje kontejnery
Dopravce ČD Cargo již dnes nemá monopol na přepravu kontejnerů po železnici, mezi jeho stabilní konkurenty patří především společnosti Railtransport (přepravy pro operátora Metrans) a Advanced World Transport (přepravy pro ERS Railways). K těmto přepravám se však dostávají i další dopravci, mezi něž se v závěru roku 2010 zařadila také firma BF Logistics.
Tato společnost zajišťuje od listopadu loňského roku ve spolupráci s polským dopravcem PKP Cargo přepravu prázdných kontejnerů (především rejdaře Hamburg Südamerikanische Dampfschifffahrts-Gesellschaft) z kontejnerového terminálu Cargosped Terminal Gliwice přes hraniční přechod Chałupki / Bohumín. Tyto vlaky tranzitují přes Českou republiku do německých terminálů v Regensburgu a Nürnbergu. Přepravy byly zahájeny s předávkou různým německým dopravcům v pohraniční stanici Furth im Wald. Od poloviny ledna pak byly vlaky do Regensburgu přesměrovány přes Břeclav (předávka dopravci RTS Rail Transport Service) a dále tranzitem přes Rakousko.
Na snímku pořízeném 18. ledna 2011 poblíž Starého Města u Uherského Hradiště je zachycen Pn 65900 v relaci Gliwice - Regensburg. V čele vlaku se nachází lokomotiva 753.197 pronajatá od firmy Kladenská dopravní a strojní, která je kmenovým strojem na těchto přepravách. Za ní jsou přepravovány ještě lokomotivy 740.861 a 740.621.
Text Petr Štefek, foto Petr Maňásek
 
 
 
 
19. 9. 2020 © SPŽ 0 Verze 1.3