SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Únor 2013

Intermodální expres Verona – Paskov po roce provozu
Od poloviny ledna 2012 je v provozu expresní vlak kombinované dopravy, který spojuje terminály Verona Quadrante Europa a AWT Ostrava-Paskov, vzdálené od sebe 1093 km. Vlak je společným produktem operátorů Bohemiakombi, Kombiverkehr a Cemat. Na vozbě se od počátku podílejí dopravci Rail Traction Company (RTC, Itálie), Lokomotion Gesellschaft für Schienentraktion (LM, Německo a Rakousko) a Advanced World Transport (AWT, Česko).
Již od počátku je vlak veden třikrát týdně (z vlečky AWT Paskov, na kterou je napojen terminál, vždy v pondělí, středu a pátek), takže již v listopadu 2012 odjel z Paskov jubilejní stý vlak. Soupravy jsou sestaveny z kapsových vozů řady Sdggmrs, resp. Sdggmrss (dříve také ze standardních kontejnerových vozů Sgns(s) 60‘), takže umožňuje nejen přepravu standardních kontejnerů a výměnných nástaveb, ale také silničních návěsů. Nejčastějšími přepravními jednotkami jsou pak návěsy a nádržkové kontejnery.
Na snímku pořízeném na pohraničním mostě přes řeku Saalach mezi Německem a Rakouskem, tedy v traťovém úseku Freilassing - Salzburg Liefering, dne 13. února 2013 je zachycen vlak č. 40536 z Verony do Paskova, který byl toho dne mimořádně veden dvěma lokomotivami: 189 918 LM a 189 901 RTC. Právě stroji těchto řad, ať už v majetku LM či RTC (obě firmy jsou majetkově propojeny), jsou vlaky vedeny bez přepřahu z Verony až do Břeclavi, kde do čela vlaku nastupují stroje AWT.
Text Petr Štefek, foto Kajetan Steiner
 
 
 
 
25. 8. 2019 © SPŽ 0 Verze 1.3