SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               


Červen 2014

Zkušební jízdy upravené lokomotivy TRAXX F140 MS verze D-A-PL
V souvislosti s připravovanými dodávkami nově vyrobených lokomotiv TRAXX F140 MS pro českou společnost Metrans (budoucí česká řada 386) zorganizovala společnost Bombardier Transportation zkušební jízdy upravené lokomotivy tohoto typu ve verzi D-A-PL (tj. stroje určené pro provoz v Německu, Rakousku a Polsku). Pro tento účel byla vybrána lokomotiva 186 133 společnosti Alpha Trains, kterou momentálně provozuje německý dopravce ITL Eisenbahngesellschaft. Lokomotiva je vybavena vlakovým zabezpečovačem Mirel a radiostanicí MESA 23, tak aby byla schopna provozu rovněž na území Česka, Slovenska a Maďarska. Jde tedy o stroj shodný s lokomotivami, které budou dodávány Metransu již jako verze D-A-PL-CZ-SK-H.
Zkoušky 186 133 probíhaly od 19. do 26. června a jednalo se o strojní jízdy za účelem školení personálu dopravce Metrans Rail, dále pak probíhaly zkoušky přechodu státních hranic a s tím spojeným přenastavením národních vlakových zabezpečovačů. Lokomotiva tak vždy projela dvakrát úseky Bad Schandau - Děčín a zpět, Břeclav - Hohenau a zpět, Kitsee - Bratislava-Petržalka a zpět, Lichkov - Międzylesie a zpět. 25. června pak lokomotiva absolvovala ještě technicko-bezpečnostní zkoušku na okruhu u Velimi.
Snímek dokumentuje pobyt lokomotivy 186 133 ve stanici Międzylesie dne 24. června 2014 během zkoušek přechodu tamní česko-polské hranice. Za zmínku stojí, že tento stroj není v Polsku žádným nováčkem, neboť tam již byl v pravidelném provozu u společnosti Orlen KolTrans.
Text a foto Petr Štefek
 
 
 
 
2. 10. 2022 © SPŽ 0 Verze 1.3