Leden 2017

Przewozy Regionalne s novými barvami a značkou Polregio
V prosinci 2016 polský osobní dopravce Przewozy Regionalne (PREG) představil svou novou značku a logo - POLREGIO. Pod tímto názvem by se měla společnost prezentovat navenek, přestože název společnosti zatím zůstává bez změny. Současně s novým logem v kombinaci červené a šedé společnost přistoupila ke změně barevného schematu svých vozidel. Vozidla PREG již tradičně hýří mnoha barvami, takže se k výše uvedeným dvěma přidává ještě stříbrná a žlutá.
Prvním vozidlem v novém vzhledu se stala lokomotiva EP07P-2002 (ex EU07-235 PKP Intercity), která se do provozu vrátila v lednu 2017 po revizní opravě. Tu dopravce provedl ve vlastních dílnách v městě Krzyż Wielkopolski. Postupně by měly ve stejném vzhledu vyjet i ostatní stroje z pětice EP07P PREG (tj. 2001, 2003, 2004 a 2005), které vznikly v roce 2012 modernizací z lokomotiv řady EU07. Brzy se rovněž dočkáme nově nalakovaných elektrických jednotek EN57, které budou takto vyjíždět po revizních opravách v dílnách ZNTK Mińsk Mazowiecki.
Prvního nasazení se lokomotiva v nátěru POLREGIO dočkala 17. ledna 2017, kdy odvezla pár vlaků „Kamieńczyk“ Poznań Główny - Szklarska Poręba Górna a zpět. Na přiložené fotografii je lokomotiva zvěčněna při objíždění uvedeného vlaku ve stanici Wrocław Główny.
Text Petr Štefek, foto Marcin Skupa
 
Úvod Tratě Provoz Vozidla Úzkorozchodky Infrastruktura Statistika Fotoalbum MHD Nostalgie Zabezpečovací technika
© SPŽ 2018