SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Květen 2002

Lokomotiva 753.197 majetkem Radka Šauera
V květnu roku 2001 se majetkem Radka Šauera stala lokomotiva 753.197, která byla původně majetkem Českých drah a byla dislokována v DKV Louny (PJ Chomutov). Stala se tak prvním soukromým „brejlovcem“. Tento stroj byl poté pronajat firmě OKD, Doprava a byl nasazen na stavební vlaky na I. koridoru ČD.
Po ukončení loňské stavební sezony byl tento stroj přistaven do opravy ve firmě LOKOMONT Brno. Střední oprava této lokomotivy byla v LOKOMONTu ukončena začátkem května tohoto roku. Na přání zákazníka bylo provedeno mnoho úprav, zejména jde o nahrazení parního generátoru PG 500 balastem, zrušení vodních prostor nádrže a zvětšení objemu naftové nádrže na 5500 litrů. V rámci zlepšení pracovního komfortu strojvedoucího bylo stanoviště opatřeno celou řadou doplňků, např. odpruženými sedačkami Karosa, stahovacími roletami u čelních oken, zpětnými zrcátky po stranách kabiny, regulací topení stanoviště apod. Zároveň bylo celé stanoviště očalouněno látkou. Lokomotiva dostala nový lak PUR I podle předlohy zákazníka, strojovna byla nastříkána žlutou barvou a nátěr byl obnoven také na stanovištích a pultech strojvedoucího.
Opravenou lokomotivu zákazník převzal 10. května 2002. Snímek představuje tuto lokomotivu při převozu z Brna do Kladna dne 12. května 2002 mezi zastávkami Lysá nad Labem-Dvorce a Otradovice. Stejně jako další Šauerovu lokomotivu 730.613 má i tuto pronajatu nadále společnost OKD, Doprava a od 29. května ji opět využívá na vozbu stavebních vlaků na I. koridoru v severních Čechách.
Text Petr Štefek, foto Martin Poborský
 
 
 
 
30. 11. 2021 © SPŽ 0 Verze 1.3