SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Březen 2007

Změna firemních barev CTL Logistics
Vnější nátěry vozidel polských dopravců skupiny CTL Logistics opět doznávají zásadní změny. Dosavadní barevná kombinace mořsky modré a pastelově oranžové, kterou teprve nedávno začala společnost DPOV Přerov dosazovat na pronajímané lokomotivy řady 182, se již nebude provádět (viz Nová podoba „šestikoláků“ pro CTL Logistics).
Podle nového grafického manuálu CTL Logistics bude zachováno základní schéma, avšak ve zcela odlišných odstínech. Zatímco skříň bude šedočerná (RAL 9007), tak střecha a spodní část čel stříbřitě šedá (RAL 7021). Jako první se v tomto nátěru zaskvěla původem slovenská lokomotiva 182.120 po opravě v ŽOS Vrútky v únoru 2007. V téže době se do této kombinace začaly připravovat i lokomotivy ČD, které budou po dílenských opravách a nezbytných úpravách pronajímány do Polska. Mezi první stroje patří i původem ostravský stroj 182.024, který byl po osmiměsíční deponaci v PSO Veselí nad Moravou podroben nátěrové obnově v rozsahu LAK I v Břeclavi.
Na snímku z 27. března 2007 je lokomotiva 182.024 krátce po vytažení z lakovny. Její vzhled ještě dozná změn v podobě úpravy pozičních světel a dosazení firemních logotypů do čelních emblémů i boční části.
Text a foto Leoš Tomančák
 
 
 
 
27. 5. 2024 © SPŽ 0 Verze 1.3