SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Říjen 2008

Dopravce PTKiGK Rybnik integrován do skupiny PCC Rail
Koncem srpna 2007 oznámila firma PCC Rail, že se stala držitelem kontrolního balíku akcií dopravce Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem (PTKiGK) Rybnik. Po uplynutí více než roku od této události pak byla završena integrace PTKiGK Rybnik do struktur skupiny PCC Rail změnou názvu firmy na PCC Rail Rybnik. K oficiální změně názvu došlo k 8. říjnu 2008, kdy byl nový název zaregistrován rejstříkovým soudem.
Přímou součástí skupiny PCC Rail je tak nyní již pět licencovaných železničních dopravců: vedle mateřské PCC Rail a zmiňované PCC Rail Rybnik jsou to dále společnosti PCC Spedkol, PCC Rail Coaltran a PCC Kolchem.
Z hlediska vzhledu vozového parku někdejšího PTKiGK to znamená, že budou opuštěny původní barvy a vozidla budou nyní mít jednotný modro-oranžový vzhled skupiny PCC. Původní barvy PTKiGK v kombinaci červené a krémové byly přitom používány jen od roku 2004 (viz Firemní nátěr lokomotiv PTKiGK Rybnik), přesto již má tento nátěr drtivá většina lokomotiv této společnosti.
Fotografie dokumentuje vzhled lokomotivy T448p-070 PTKiGK Rybnik, které „starý kabát“ vydrží zřejmě ještě relativně dlouho, neboť jej získala v rámci hlavní opravy, která byla dokončena v dílnách PTK Tabkol 12. října 2007. Snímek byl pořízen 11. července 2008 ve stanici Chałupki.
Text a foto Petr Štefek
 
 
 
 
19. 9. 2020 © SPŽ 0 Verze 1.3