SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Červenec 2013

Nová intermodální linka Trieste - Ostrava
22. května 2013 vyjel z terminálu EMT v italském přístavu Trieste první vlak přepravující návěsy do terminálu AWT Ostrava-Paskov. Jedná se o nové pravidelné spojení realizované na zakázku turecké logistické společnosti EKOL Lojistik, která se intermodální dopravou zabývá od roku 2008. Od začátku provozu linky jsou v této relaci vedeny dva páry vlaků týdně s odjezdy ve středu a neděli z Trieste a ve středu a pátek z Paskova.
Dopravu vlaku na italském území zajišťuje společnost Rail Traction Company, která se podílí i na vozbě další vlaků pro EKOL. Rakouským dopravcem pak je Lokomotion Gesellschaft für Schienentraktion, český úsek pak zabezpečuje Advanced World Transport. Sestava dopravců je tedy shodná jako v případě vlaku Verona - Ostrava (viz Intermodální expres Verona - Paskov po roce provozu). Vlak je sestaven ze 14 kapsových vozů řady Sdggmrss, jedním směrem tedy přepraví až 28 návěsů.
Snímek pořízený 2. července 2013 u Jeseníku nad Odrou dokumentuje jízdu zmiňovaného vlaku vedeného jako Nex 40538 Trieste Campo Marzio – Důl Paskov, v jehož čele se nachází lokomotiva 753.731 AWT.
Text Petr Štefek, foto Jan Hanzel
 
 
 
 
25. 8. 2019 © SPŽ 0 Verze 1.3