SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Září 2015

PKP Cargo pořídí vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron
V lednu 2015 vyhlásil polský dopravce PKP Cargo (PKPC) výběrové řízení na dodávku 15 vícesystémových elektrických lokomotiv s opcí na dalších pět. Jednalo se o celkem tři různé verze lokomotiv, jedna s vybavením pro provoz v Polsku, Česku, Slovensku, Maďarsku, Rakousku a Německu, další pro Polsko, Německo a Nizozemsko, poslední pak pro Polsko a Německo. Jedinou firmou, která nabídla všechny verze lokomotiv, byl Siemens, soutěže se pak zúčastnil ještě polský producent Newag se stroji pro provoz v Německu a Polsku.
V průběhu veletrhu TRAKO, který se konal v Gdańsku od 22. do 25. září 2015, ohlásilo PKPC, že jediným dodavatelem se stane společnost Siemens s lokomotivami Vectron MS, které v srpnu získaly schválení také pro provoz v Polsku. PKPC se tak stane druhou polskou společností vlastnící Vectrony, neboť tyto lokomotivy – byť jen ve stejnosměrné verzi – již dříve zakoupila firma DB Schenker Rail Polska (viz DB Schenker Rail Polska kupuje lokomotivy Siemens Vectron). Dodávky nových lokomotiv pro PKPC budou probíhat od příštího roku.
Na snímku z 23. září 2015 je ve venkovní expozici veletrhu TRAKO zachycen Vectron MS č. 193 820, který polepy v nových červených barvách PKP Cargo ohlašuje vítězství ve zmiňovaném výběrovém řízení.
Text a foto Petr Štefek
 
 
 
 
25. 8. 2019 © SPŽ 0 Verze 1.3