SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Říjen 2008

Přepravy FLIRTů do Alžírska v plném proudu
Výroba jednotek FLIRT firmy Stadler pro národního alžírského dopravce SNTF (viz FLIRTy pro Alžírsko) je v plném proudu, a s tím i související přepravy z výrobního závodu do italského středomořského přístavu Savona, odkud je čeká ještě cca 40hodinová plavba. Jedná se o jednotky z celkově objednaných 64 čtyřvozových souprav za celkovou cenu 600 mil. CHF. Tato cena zahrnuje nejen cenu jednotek a náhradních dílů, včetně technické pomoci a údržby po dobu deseti let od dodání, ale i simulátor pro výcvik strojvedoucích.
Výroba první jednotky 101, se kterou se veřejnost mohla seznámit na veletrhu InnoTrans 2008, byla ukončena v lednu 2008 a od té doby jsou postupně vyráběny další, jejichž výroba a přeprava potrvá až do konce roku 2010. Jednotky budou sloužit v příměstské dopravě v okolí Alžíru, samozřejmě po předpokládané plánované úpravě infrastruktury na trati Thénia - Alžír - El Affroun.
Na snímku z 19. října 2008 jsou zachyceny jednotky pořadových čísel 110 a 111 při přepravě do italského přístavu po slavné trati pod Gothardským průsmykem ve stanici Wassen.
Text a foto Petr Polák
 
 
 
 
21. 2. 2024 © SPŽ 0 Verze 1.3