SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Únor 2018

PCC Intermodal provozuje elektrické lokomotivy TRAXX
Od prosince 2017 začal polský intermodální operátor PCC Intermodal (PCCI) postupně působit jako dopravce svých vlastních vlaků. Pro jejich vozbu nejdřív nasadil stroje řady EU07 (viz Olkol chystá lokomotivy EU07 pro PCC Intermodal), ale rychle došlo k rozšíření parku i o moderní lokomotivy. Konkrétně se jedná o dvě lokomotivy typu TRAXX F140 MS č. 186 242 a 186 248 pronajaté od leasingové společnosti Alpha Trains. V obou případech se jedná o stroje, které předtím působily u německého dopravce ITL Eisenbahngesselschaft.
Obě lokomotivy převzal PCCI v pohraniční přechodové stanici Frankfurt Oderbrücke 3. února 2018, odkud byly přepraveny do terminálu Brzeg Dolny. Tam pak byly 8. a 9. února opatřeny polepy nájemce a ihned poté byly zařazeny do provozu. Přestože se jedná o stroje svým vybavením předurčené pro mezinárodní provoz, zatím je PCCI nasazuje jen na vnitrostátních relacích, konkrétně v trojúhelníku s vrcholy tvořenými terminály Kutno (přípojová žst. Stara Wieś), Brzeg Dolny (Brzeg Dolny) a Gliwice (Gliwice Port).
Na snímku pořízeném 20. února ve stanici Wrocław Nadodrze je zachycen stroj 186 248 s kontejnerovým vlakem relace Brzeg Dolny - Stara Wieś.
Text Petr Štefek, foto Kajetan Orliński
 
 
 
 
25. 7. 2024 © SPŽ 0 Verze 1.3