SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               


Listopad 2021

Rekonstruovaná lokomotiva 742.763 pro dopravce Rail Cargo Carrier
Rail Cargo Carrier - Czech Republic (RCCCZ) z rakouské skupiny Rail Cargo Group (RCG), zajišťuje kromě provozu nákladních vlaků skupiny RCG na území Česka také posunové práce a přetahy svých vlaků v rámci logistických terminálů a železničních uzlů. Největší aktivitu v tomto segmentu vyvíjí RCCCZ na Ostravsku a blízkém okolí včetně přesahu na hranice Polska a Slovenska. Na tyto práce využívá jak vlastní lokomotivy, tak i ty od RCG, případně si další pronajímá. Kromě jiných využívá i dva stroje z produkce firmy CZ LOKO - od května 2019 vlastní lokomotivu 753.613 a v dlouhodobém pronájmu i „jezevčíka“ 744.001. Zázemí pro tyto stroje má RCCCZ v Bohumíně-Vrbici.
V letošním roce se rozhodlo RCCCZ rozšířit svůj vozidlový park o modernizovanou posunovací lokomotivu řady 742.71. Jedná se o rekonstrukci hnacích vozidel řady 742 ve stejném rozsahu, jako v současnosti probíhá pro ČD Cargo. Dvě stejné lokomotivy byly také vyrobeny pro společnost CER Cargo (viz Modernizované lokomotivy řady 742.71 pro CER Cargo). Stroj pro RCCCZ obdržel označení 742.763 (číselně navazuje na lokomotivy CER) a v současnosti probíhá v jihlavském závodě CZ LOKO jeho dokončování. Po předání se zařadí do provozu u společnosti RCCCZ a domovem se mu stane Bohumín-Vrbice. 742.763 nevstupuje přímo do vlastnictví RCCCZ, bude mu dlouhodobě pronajímána od leasingové společnosti Unicredit Leasing. V případě potřeby může působit i u dalších dcer RCG na Slovensku a v dohledné době i v Maďarsku.
Snímek z 19. 11. 2021 zachytil ještě novotou vonící lokomotivu 742.763 opatřenou slušivým červenošedivým nátěrem po návratu ze své první zkušební jízdy v obvodu železniční stanice Jihlava.
Text a foto Daniel Brabenec
 
 
 
 
7. 7. 2022 © SPŽ 0 Verze 1.3