SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               


Únor 2005

Prezentační turné kloubového trolejbusu Škoda 25 Tr Irisbus
I v roce 2005 pokračuje prezentační turné nového nízkopodlažního kloubového trolejbusu s asynchronním pohonem typu Škoda 25 Tr Irisbus po městech České republiky. Po zkušebním provozu v Plzni, Ústí nad Labem (viz Nízkopodlažní trolejbus Škoda 25 Tr Irisbus v Ústí nad Labem) byl od 10. do 24. ledna představen zástupcům dopravního podniku i cestujícím v Českých Budějovicích. Na sklonku ledna se odtud vydal na Moravu.
25. ledna byl po železnici dovezen do stanice Brno dolní nádraží, odkud byl záhy odtažen do vozovny Komín, kde má vytvořeno dočasné zázemí. Zde po nutných úpravách vykonal první zkušební jízdy, při kterých také několikrát opustil areál vozovny. V následujících dnech se nepravidelně objevoval v ulicích města v rámci zácviku řidičů. 2. února proběhlo za účasti vedení DPMB oficiální představení novinářům a zástupcům komunální politiky.
Do provozu s cestujícími byl zařazen téhož dne odpoledne, kdy byl nasazen na vložené pořadí sklonově náročné linky X25 (výluková odklonová linka v trase Česká - Osová z důvodu výstavby mimoúrovňové křižovatky na městském okruhu v Pisárkách). Na této trase by se s ním měli obyvatelé i návštěníci Brna setkávat po dobu jednoho týdne. Zde byl také 3. února zachycen na fotografii ze zastávky Veslařská. V informačním systému DPMB má dočasně přiděleno ev. č. 3609, které navazuje na ev. č. trolejbusů typu 22Tr. Dle původního plánu se měl 6. února z Brna přesunout ještě do Zlína. Jeho pobyt v Brně však byl o několik dní prodloužen.
Text a foto Petr Nohel
 
 
 
 
28. 5. 2022 © SPŽ 0 Verze 1.3