SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Prosinec 2007

S-2139 - „černý čmelák“ CTL Train
Ačkoliv je nové barevné schéma vozidel skupiny CTL Logistics používáno již od ledna 2007, samozřejmostí se stalo především u nově nakupovaných nebo pronajímaných lokomotiv. To se týká v největší míře skříňových elektrických lokomotiv řady 182 pocházejících z Česka nebo Slovenska (viz Změna firemních barev CTL Logistics).
Novými „temnými“ nátěry (kombinace ploch šedočerné a stříbřitě šedé barvy se stříbřitým logem a nápisem CTL Logistics) jsou ale postupně opatřovány též lokomotivy řady TEM2 a dalších méně početných řad kapotových lokomotiv.
Jednou z těchto řad jsou i „čmeláci“ řady S200, které v rámci skupiny CTL Logistics provozuje dopravce CTL Train. Tato firma vznikla vyčleněním provozování drážní dopravy z někdejší firmy Kopalnia piasku Maczki-Bór (později CTL Maczki-Bór) a provozuje „čmeláky“ S-262, S-275, S-287 a S-2139.
Posledně jmenovaný stroj, který byl vyroben pražskou lokomotivkou ČKD v roce 1989 (výr. č. 15829), byl původně dodán dolu Rozbark v Bytomi, ale postupem času se dostal až do CTL Train. V letošním roce pak firma PTK Tabkol provedla revizní opravu tohoto stroje, v rámci které také získal nový nátěr skupiny CTL Logistics. Po opravě, která byla dokončena 14. listopadu 2007, lze tohoto „černého čmeláka“ spatřit především na lokálních výkonech v oblasti Horního Slezska.
Současný vzhled stroje S-2139 dokumentuje fotografie pořízená 13. prosince 2007, na kterém uvedená lokomotiva projíždí traťovým úsekem Sosnowiec Jęzor - Mysłowice Brzezinka s uceleným vlakem prázdných uhláků.
Text a foto Petr Štefek
 
 
 
 
25. 7. 2024 © SPŽ 0 Verze 1.3